Złoty Medal Michała Krzaka na Mistrzostwach Świata w Tokyo

Podczas Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Tokio (Japonia) w dniach 21-23 listopada 2015 r., Sensei Michał Krzak wywalczył tytuł Mistrza Świata w kat. seniorów 35-39 + 80 kg. Podopieczny Shihan Eugeniusza Dadzibuga (Sosnowiecki Klub Karate) w drodze po złoto w półfinale zmierzył się z zawodnikiem z Rosji Victorem Vaskovem, natomiast w finale pokonał ponad 2 metrowego zawodnika ważącego blisko 120 kg – Bahmana Boorboora z Iranu. Walkę wygrał przed czasem zdobywając ippon – czyli pełen punkt, co w praktyce oznacza niezdolność przeciwnika do walki.

Michał Krzak na co dzień trenuje pod okiem Shihan Eugeniusza Dadzibuga (od 2012 roku). Jest reprezentantem Polskiej Kadry Narodowej, 5-krotnym medalistą Mistrzostw Europy, 6-krotnym Mistrzem Polski i dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Tytuł Mistrza Świata to najważniejsze osiągnięcie w jego dotychczasowej sportowej karierze.