Złoto, srebro i dwa brązy dla SOSNOWIECKIEGO KLUBU KARATE

W niedzielę 18.03.2012 w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Śląskiego. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 25 klubów. Z Sosnowieckiego Klubu Karate kyokushin startowali: Mikołaj Brzostowski, Michał Słomka, Patryk Rejdych, Kamil Zagajski, Marcel Rudzki i Sebastian Rus. Trenerem, a jednocześnie sędzią technicznym zawodów był shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan. W roli sekundanta drużyny sosnowieckiej wystąpił sensei Jarosław Pieszka.
Zawodnicy SKK zdobyli 4 medale: złoty wywalczył Mikołaj Brzostowski w kategorii kumite juniorów do 70 kg, srebrny w tej samej kategorii – Michał Słomka. Obaj nasi zawodnicy w walkach do finału pokonali przeciwników w bardzo dobrym stylu przez przewagę punktową. Jedną z walk Mikołaj wygrał przed czasem, pokonując rywala podwójną przewagą punktową wazari. W finale zarówno Michał jak i Mikołaj wykazali się piękną techniką, taktyką i duchem walki. Jednak sędziowie jednogłośnie wskazali na wygraną Mikołaja Brzostowskiego. Dwa brązowe medale zdobyli Kamil Zagajski w kategorii kumite seniorów do 65 kg i Patryk Rejdych w kumite seniorów do 75 kg.

Zawody te były sprawdzianem przed zbliżającymi się XXXIX Mistrzostwami Polski Kumite Seniorów, które odbędą się w Sosnowcu 28 kwietnia br.