Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate w czołówce Mistrzostw Śląska

Dnia 15 marca 2008 roku w katowickim „Spodku” odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego. Organizatorem zawodów był klub TKKF „CZARNI”, a Sędzią Głównym shihan Andrzej Drewniak. W Katowicach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate, podopieczni Eugeniusza Dadzibuga, zdobywając aż sześć medali. Wśród 126 startujących zawodników znalazło się 15 reprezentantów stolicy Zagłębia.

Na Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego ekipa Sosnowieckiego Klubu Karate stawiła się w składzie: Małgorzata Dadzibug, Kamila Żurek, Emil Słaboń startujący w kata oraz Artur Moś, Jarosław Pieszka, Maciej Grzyb, Przemek Faryna, Daniel Szymański, Michał Kowal, Łukasz Klich, Mateusz Król, Piotr Buczkowski startujący w kumite. Trzech juniorów młodszych: Adam Gajewski, Mikołaj Przerada oraz Sebastian Rus spróbowało swoich sił w formach kata i kumite.

Małgorzata Dadzibug obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Śląska. Jej klubowi koledzy: Kamila Żurek i Emil Słaboń poprawili swoje wyniki z roku 2007. Emil Słaboń został nowym Mistrzem Śląska w kata mężczyzn a Kamila Żurek Wice Mistrzynią Śląska w kata kobiet.
Złoty krążek wywalczył również Adam Gajewski w kata juniorów młodszych. W tej samej kategorii Mikołaj Przerada zajął 4 miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowali się natomiast: Artur Moś w kumite mężczyzn kat. open oraz Sebastian Rus w kumite juniorów młodszych -65 kg.

W klasyfikacji drużynowej na 19 ośrodków Sosnowiec zajął trzecią pozycję.