Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate po raz kolejny nie zawiedli

19 maja 2007 roku w Solcu Kujawskim odbył się IV Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin. Na macie Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło do rywalizacji 152 zawodników z 34 ośrodków. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim a sędzią głównym sensei Włodzimierz Rój.

W Pucharze wzięła również udział 3 osobowa reprezentacja Sosnowieckiego Klubu Karate z sensei Małgorzatą Dadzibug 2 Dan pełniącą funkcje trenera. Sosnowiczanie potwierdzili dobrą formę i sprawili, że były to kolejne udane i obfitujące w medale zawody.

Adam Gajewski zajął II miejsce w kategorii kumite młodzików -65 kg oraz IV miejsce w kat. kata młodzików. W kategorii kumite młodziczek -50 kg brązowy krążek wywalczyła Karolina Jama. Ta sama zawodniczka w kat. kata młodziczek znalazła się w pierwszej ósemce. Trzeci reprezentant SKK, Jakub Kawka otrzymał z rąk organizatorów puchar za ducha walki. Wyróżnienie to spotkało jedynie pięciu spośród wszystkich zawodników.

Młodzi sosnowiczanie nie zamierzają poprzestać na tych sukcesach i już przygotowują się do kolejnych zawodów, które będą rozgrywane w Świnoujściu, Częstochowie i Wiedniu.