Sukcesy sosnowieckiego karate kyokushin

W dniach 5-6 kwietnia 2008 roku w japońskim Chiba odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet, Międzynarodowe Mistrzostwa Seniorów, Juniorów oraz Kata. W imprezie pod nazwą „Międzynarodowa Przyjaźń Karate” wzięła udział 25-osobowa ekipa z Polski pod kierownictwem shihan Andrzeja Drewniaka. W tej wyróżnionej grupie znalazło się dwóch zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate, wychowanków trenera sensei Eugeniusza Dadzibuga 4 Dan: Małgorzata Dadzibug i Emil Słaboń. Bardzo dobrze zaprezentował się debiutant Emil Słaboń dostając się do rundy finałowej i plasując się na 6 pozycji. Małgorzata Dadzibug zajęła 10 miejsce.

Tydzień później, 12 kwietnia w Krakowie odbył się X Ogólnopolski Akademicki Turniej Karate Kyokushin o Puchar AZS zorganizowany przez Politechnikę Krakowską.
W turnieju wzięło udział 65 studentów i studentek z 25 wyższych uczelni z całej Polski.
Sędzią głównym turnieju był sensei Roman Kęska, sędzia międzynarodowy. Walkom toczącym się na macie bacznie przyglądał się sekretarz europejskiej organizacji Kyokushin Karate i jednocześnie trener kadry narodowej shihan Andrzej Drewniak oraz zaproszony gość sensei Eugeniusz Dadzibug 4 Dan, prezes Sosnowieckiego Klubu Karate.

Na Turnieju bardzo dobrze zaprezentowało się 5 zawodników SKK: Kamila Żurek, Artur Moś, Maciej Grzyb, Łukasz Klich i Michał Kowal, którzy na co dzień są słuchaczami śląskich wyższych uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Humanitas.

Kamila Żurek wywalczyła w Krakowie dwa złota, pierwsze w kategorii kumite kobiet do 55 kg, a drugie w kata kobiet. Zdobyła także tytuł najlepszej zawodniczki Turnieju. W bratobójczej walce w kategorii powyżej 80 kg zmierzyli się Artur Moś i Maciej Grzyb. Dogrywka, w której Artur zdobył 0,5 punktu przewagi zadecydowała o jego zwycięstwie. Tym samym sosnowieccy zawodnicy podzielili się medalami: Artur Moś zdobył złoto a Maciej Grzyb srebro. Piąty, brązowy medal zdobył Łukasz Klich w kategorii kumite mężczyzn do 70 kg.

Sukcesy te potwierdzają słowa trenera Dadzibuga, że karate kyokushin rozwija intelektualnie, studiując można zarówno osiągać wysokie wyniki w sporcie jak i nauce.