Sukces sosnowieckiego kyokushin na Międzynarodowym Turnieju w Świnoujściu

Zawodnicy i sędziowieW Hali Sportowej Gimnazjum Publicznego nr 1 przy ul. Witosa 12 w Świnoujściu, odbył się IV Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Honorowy Patronat nad tymi zawodami objęli: Ambasada Japonii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Świnoujścia. Patronat medialny sprawowali: TVP INFO, Polskie Radio Szczecin, Głos Szczeciński, Telewizja Słowianin, Telewizja Świnoujście.

Startujący przez dwa dni rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata, kumite light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku życia. W tegorocznym turnieju w konkurencjach wzięła udział rekordowa ilość 386 zawodników i zawodniczek z 25-u ośrodków 7-miu krajów Unii Europejskiej. Sędzią zawodów był sensei Eugeniusz Dadzibug 4 dan.

Nasza ekipaOtwarcia zawodów dokonał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Doskonała organizacja oraz atmosfera sprawiła, że nawet przy tak wielkiej liczbie startujących zawody przebiegły bardzo sprawnie, a licznie zebrana publiczność gromkimi brawami nagradzała startujących zawodników.

Nasze zwyciężczynieW klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajęła reprezentacja Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin, a 2 miejsce ekipa Sosnowca z taką samą ilością punktów. W klasyfikacji narodów pierwsze miejsce zajęła Polska wyprzedzając Niemcy i Francję. Na 12 startujących reprezentantów stolicy Zagłębia, Sosnowiec wywalczył 14 medali.