Sukces sosnowieckich karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

W dniach 15-16 maja 2009 roku w Kielcach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Kielecki Klub Karate Kyokushin, a sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak. W zawodach uczestniczyło 195 karateka z 64 ośrodków, w tym 5 reprezentantów Sosnowieckiego Klubu Karate.

Adam Gajewski zajął 3 miejsce w konkurencji kata juniorów młodszych i został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Jego klubowy kolega Sebastian Rus uplasował się na 7 pozycji w konkurencji kumite do 75 kg oraz na 8 pozycji w konkurencji kata. Sosnowiczanka, Karolina Jama była 8  w kata juniorek młodszych.

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się XI Ogólnopolskie Akademickie Mistrzostwa Kyokushin o Puchar AZS zorganizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji i KU AZS Politechniki Krakowskiej. Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 70 zawodników i zawodniczek z 28 uczelni z całej Polski.

Na Turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się ćwiczący w Sosnowieckim Klubie Karate – Kamila Żurek, studentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Marcel Rudzki, student Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Kamila uplasowała się na drugiej pozycji w konkurencji kata kobiet, a Marcel sięgnął po dwa brązowe medale, pierwszy w konkurencji kata mężczyzn, drugi w konkurencji kumite mężczyzn do 70 kg.