Sieradzki Turniej obfity w medale

Sieradz 2008 - triumfatorzy27 września 2008 roku w Sieradzu odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 14 ośrodków z Polski, Republiki Czech i Słowacji, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencji kata oraz kumite. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate, którzy pracowicie przygotowywali się, aby obronić zeszłoroczne tytuły.

Sosnowiecki Klub Karate reprezentowali: Aleksandra Tarnas, Monika Stępień, Marcin Błaszczyk, Karol Błach, Bartłomiej Jama, Dariusz Suchy, Michał Słomka, Patryk Rejdych, Dawid Mieczkowski, Adam Gajewski, Bartosz Gaik, Sebastian Rus, Mateusz Kubiak oraz Mateusz Kurowski.

Podopieczni Eugeniusza i Małgorzaty Dadzibug spisali się fantastycznie, przywożąc z Sieradza aż 13 medali. Sensei Eugeniusz Dadzibug 4 Dan pełnił również podczas tych zawodów rolę Głównego Sędziego.

Ubiegłoroczny tytuł mistrzowski udało się obronić Aleksandrze Tarnas , która zdobyła złoto w kata dziewcząt 10-11 lat oraz Adamowi Gajewskiemu, triumfującemu w kata chłopców 16-17 lat.

Złote medale w Sieradzu wywalczyli również: Bartłomiej Jama w kata chłopców 10-11 lat oraz Michał Słomka w kata chłopców 12-13 lat. Swój zeszłoroczny wynik poprawił Patryk Rejdych zdobywając najcenniejszy z medali w konkurencji kumite młodzików +65 kg. Ten sam zawodnik uplasował się na drugiej pozycji w kata chłopców 14-15 lat.

Sieradzkie srebrne krążki przypadły w udziale Bartoszowi Gaikowi, który zaprezentował swoje umiejętności w kata chłopców 16-17 lat, Dawidowi Mieczkowskiemu w kumite młodzików w kategorii wagowej -55 kg oraz Karolowi Błachowi, który wystartował w kata chłopców 8-9 lat. Jego rówieśnik, Marcin Błaszczyk stanął na trzecim miejscu podium w konkurencji kata. To samo miejsce, ale w kata chłopców 12-13 lat zajął Dariusz Suchy.

Bardzo ładnie na Turnieju zaprezentowali się debiutanci: Monika Stępień oraz Mateusz Kurowski. Monika zdobyła brązowy medal w kumite juniorek młodszych +55 kg, a Mateusz Kurowski brąz w kumite juniorów kategorii wagowej do 70 kg.

Zdobywając trzynaście medali ( 41 punktów ), ekipa z Sosnowca zajęła także zaszczytne, drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie zawodnikom z Krakowa, którzy wyprzedzili nas tylko 3 punktami.