Owocny początek sezonu

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza szef polskiego karate kyokushin shihan Andrzej Drewniak 7 dan pełnił rolę sędziego głównego, natomiast shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan wystąpił w roli sędziego prowadzącego.

Drużyna Sosnowieckiego Klubu Karate na tych zawodach zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej zostawiając pozostałe kluby daleko w tyle. Spośród 22 zawodników SKK tylko 5 znalazło się poza podium zajmując miejsca od IV do IX.

Sebastian Rus wywalczył dwa medale, złoty w kategorii kumite juniorów 16-17 lat powyżej 70 kg, a srebrny w konkurencji kata. Dwa medale zdobyła również juniorka Karolina Jama, która okazała się lepsza w konkurencji kata zdobywając złoto, natomiast w kumite powyżej 55 kg musiała zadowolić się srebrem.

Wielkim duchem walki wykazali się juniorzy 16-17 lat w kategorii kumite do 60 i 65 kg. Kamil Zagajski zdobył I miejsce wygrywając z wieloma dobrymi zawodnikami, a Patryk Rejdych rozprawiał się z kolejnymi przeciwnikami niemalże ze stoickim spokojem torując sobie drogę do najwyższego stopnia podium.

Klubowi koledzy Sebastian Rus i Mikołaj Przerada stoczyli zaciętą walkę finałową w kategorii +70 kg, znając mocne i słabe punkty przeciwnika prowadzili odpowiednią taktykę walki. Końcówka starcia okazała się szczęśliwsza dla Sebastiana Rusa. Tym samym Mikołaj Przerada musiał zadowolić się srebrem.

Dawid Mieczkowski w kategorii kumite juniorów 14-15 lat do 65 kg wywalczył brąz, natomiast Artur Nitkiewicz pomimo tego, że walczył dzielnie znalazł się poza podium.

Miłą niespodziankę zgotowali nam najmłodsi adepci Sosnowieckiego Klubu Karate. Laura Dadzibug zajęła I miejsce w kata dziewczynek w wieku 8-9 lat. Marcin Błaszczyk i Kacper Mieczkowski zajęli kolejno II i III miejsce w kata chłopców 8-9 lat.

W kolejnej kategorii wiekowej 10-11 lat  w kata chłopców wszystkie trzy stopnie na podium zostały zajęte przez zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate: Karol Błach znalazł się na najwyższym stopniu, Igor Tomecki na środkowym, a Jerzy Pryga na najniższym. Ich klubowy kolega Wojtek Osiński uzyskał IV lokatę. Jedyna reprezentantka Sosnowca w tej kategorii wiekowej w kata dziewcząt Aleksandra Tarnas również sięgnęła po najwyższe trofeum.

W grupie dwunasto i trzynastolatków pierwsze miejsca w kata zajęli: Bartłomiej Jama oraz Wiktoria Klich. Srebro przypadło w udziale Dariuszowi Suchemu. Czwarte miejsce zajął Marcel Groniak.

Zwycięzcą kategorii kata juniorów 16-17 lat został Adam Gajewski, a IV miejsce zajął Patryk Rejdych.

Lokaty od V do IX w kat. kata w poszczególnych grupach wiekowych uzyskali: Kamil Zagajski (V), Michał Kurowski (VI), Hubert Cytlak i Dawid Mieczkowski (VII).
Dziewiąte miejsce zajął Mikołaj Przerada, który w pierwszej turze znajdował się w czołówce, lecz w rundzie finałowej popełnił błąd, który oddalił go od medalu.

Wychowankowie Małgorzaty i Eugeniusza Dadzibug w pięknym stylu rozpoczynają nowy sezon, oby tak dalej.