Kolejny złoty krążek dla Sosnowieckiego Klubu Karate

16 lutego 2008 roku w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Do rywalizacji stanęło 162 zawodników z 13 ośrodków, a wśród nich Sosnowiec, który reprezentowała kilkuosobowa grupa karateków.

Większość zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego, które zostaną rozegrane 15 marca w katowickim Spodku, a sensei Małgorzata Dadzibug i Emil Słaboń do udziału w Mistrzostwach Świata w Japonii.

Sensei Eugeniusz Dadzibug 4 Dan pełnił w Bydgoszczy rolę Głównego Sędziego. Na tym turnieju rozegranych zostało 11 kategorii kata i 16 kategorii kumite. Reprezentantka SKK, Kamila Żurek wywalczyła złoto w kat. kata seniorek, a jej młodszy kolega, Adam Gajewski uplasował się na 4 pozycji w kata juniorów.