I Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup 2011 – Józefów

W sobotę 9 kwietnia, odbył się I Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup w Józefowie koło Warszawy. Brało w nim udział 317 zawodników z 27 klubów z Polski, zrzeszonych w federacji IKO Kyokushinkai. Turniej odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, organizatorem był sensei Paweł Juszczyk (3 dan), a sędzią głównym shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan).

Od godziny 10:00 na matach oglądać można było seniorów, młodzieżowców oraz juniorów, natomiast po 15:00 pojedynkowali się kadeci, młodzicy oraz dzieci. Nasz Klub reprezentowało pięciu zawodników, którzy jak zwykle nas nie zawiedli przywożąc 5 medali, 4 srebrne i 1 brązowy.

Srebrny krążek zdobył Marcel Rudzki w kategorii seniorów do 70 kg, walkę półfinałową wygrał przez wazari, w finale uznać musiał wyższość Mistrza Polski Macieja Millera. Sebastian Rus (młodzieżowcy do 90kg) w półfinale znokautował swojego przeciwnika. Finał z udziałem Sebastiana był niezwykle emocjonujący, walczył on zacięcie do samego końca, przegrał dopiero w dogrywce. Kategorie te rozgrywane były w formule full kontakt. W semi kontakcie walczyli: w kategorii młodzików do 60 kg Piotr Mól, który zdobył brąz, w juniorach do 70 kg Sosnowiec reprezentował Patryk Rejdych powiększając swój dorobek o srebrny medal tak jak jego klubowy kolega Kamil Zagajski w kategorii juniorów do 65kg.