Grad medali na Wagowych Mistrzostwach Europy

Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate KyokushinW sobotę 28 maja 2011 w Padwie we Włoszech odbyły się XXV Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin IKO Matsui, w których udział wzięło ok 160 zawodników z 17 krajów. Polacy wywalczyli 13 medali, 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych. Złoto zdobyli, w kumite Piotr Moczydłowski ze Szczytna w kategorii 70 kg, Agnieszka Winek z Otwocka w kategorii 55kg, Agnieszka Sypień z Wrocławia w kategorii +65kg, w kata I miejsce wywalczył Tyzo Bartłomiej z Lublina.

Po srebro sięgnęli w kumite Daniel Bukowy ze Świdnicy w kategorii -90kg, Ewelina Urbanowska z Wrocławia +65 kg , w kata zaś Jan Gruba z Warszawy oraz Helena Gabryś z Siemianowic Śl.

Brąz w kumite kategorii -90kg zdobył Marcin Prachnio z Warszawa, do 65kg Emilia Płaszczyńska z Ostrołęki, w kategorii 55 kg Agata Zjawińska z Katowic oraz Aleksandra Zajkowska z Łomży. W kata brąz zdobył Emil Słaboń z Bielska Białej.

2 najlepszych zawodników z każdej kategorii zdobyło kwalifikacje do 10. Mistrzostw Świata Open, które odbędą się na początku listopada w Tokio.

Serdeczne gratulacje dla medalistów i ich trenerów.