MISTRZOSTWA POLSKI OPEN KARATE

Ponad 240 zawodników z 81 klubów zgromadziła w sobotę Hala Sportowa w Tarnowskich Górach podczas Mistrzostw Polski Open, Oldboy i Juniorów Młodszych w Karate. Duch Sosai Masutatsu Oyamy czuwał nad walczącymi a na matach trwała zacięta rywalizacja. Sosnowiecki Klub Karate Kyokushin reprezentowali Kamila Krzak, Jerzy Pryga, Marcin Błaszczyk i Kamil Urbańczyk. Mistrzostwa Polski to zawody z górnej półki, a poziom zawodników był bardzo wysoki. Kamila wśród seniorów zajęła drugie miejsce w kata i wywalczyła srebro. Marcin także walczył w kata w kategorii seniorów. Jurek wystartował w kumite w kategorii open a  Kamil – w kumite w kategorii juniorów młodszych. Jerzy zajął 6 miejsce, a Kamil 7-8 miejsce. Shihan Eugeniusz Dadzibug pełnił na Mistrzostwach rolę Sędziego Technicznego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytych pucharów ale i cennego doświadczenia, bo… tylko trening czyni Mistrza! Osu!