Dnia 21.01.2017r. Zakończył się Zimowy Obóz Karate Kyokushin który tradycyjnie miał miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowany przez Sosnowiecki Klub Karate. Obóz trwał siedem dni, przez cały okres sprzyjała nam wspaniała pogoda która cieszyła fanów sportów zimowych. Już na samym początku na wszyscy uczestnicy Obozu otrzymali w prezencie imienne pamiątkowe koszulki, w których odbyła się pierwsza sesja zdjęciowa. Wspaniała atmosfera, poznawanie nowych ludzi, codzienne treningi, poranny rozruch, basen, sauna, jacuzzi, kulig oraz wycieczka do Morskiego Oka to jedne z wielu atrakcji którymi w tym roku cieszyli się uczestnicy.

Dzień rozpoczynał się od porannej rozgrzewki, po śniadaniu natomiast wszyscy wybierali się na stok, gdzie samodzielnie lub pod okiem instruktora oddawali się przyjemności narciarstwa oraz snowboardu, najmłodsi zjeżdżali na sankach.

Po powrocie do Ośrodka i popołudniowym posiłku, rozpoczynały się treningi, otwarte także dla osób towarzysząch które chciały doświadczyć na macie sztuki karate pod okiem Shihana Eugeniusza Dadzibuga. Po kolacji odbywały się wieczorne treningi kihon oraz kata. Jako że obóz jest formą aktywnego wypoczynku dla chętnych również zorganizowane były wejścia na basen który znajdował się na miejscu w ośrodku. Dla odważnych zorganizowane zostały zawody pływackie w których udział brali nie tylko młodzi ale również dorośli uczestnicy.

Jednym z charakterystycznych punktów programu corocznych Zimowych Obozów jest wycieczka do Morskiego Oka. Dla każdego forma wycieczki jest dopasowana do jego możliwości. Pierwsza grupa której przewodzi Shihan Eugeniusz Dadzibug za cel obrała sobie bieg na sam szczyt do schroniska, druga grupa wchodzi w swoim spacerowym tempie.

Oczywiście nie mogło obejść się bez wyzwań, odbyły się egzaminy na których adepci Karate mogli udowodnić czego nauczyli się przez ostatnie miesiące lub lata treningów. Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy pozytywnie zaliczyli tegoroczne egzaminy!

Na zakończenie Obozu Zimowego w Piątkowy wieczór odbyła się Sayonara czyli pożegnanie. Ognisko, góralskie sery i przysmaki, wspólne pieczenie kiełbasek, przygotowane przez uczestników skecze oraz występy, tak w tym roku uczestnicy żegnali się z obozem. W ostatni dzień miało miejsce podsumowanie obozu na którym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcia przygotowane specjalnie dla uczestników tegorocznego obozu.

Jeżeli byłeś na obozie to zapraszamy ponownie, jeżeli nie to masz kolejną szansę za rok. Jeżeli jednak nie chcesz czekać tak długo to już teraz Sosnowiecki Klub Karate zaprasza na Letni Obóz Karate Kyokushin w Łazach który odbędzie się na przełomie Lipca i Sierpnia 2017 roku! Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz kadrze! OSU!

Kadra Zimowego Obozu Karate Kyokushin 2017:

-Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 Dan

-Sensei Paweł Pędziński 3 Dan

-Sensei Anna Słomka 2 Dan

-Sensei Marek Rojek 1 Dan

-Sensei Piotr Moik 1 Dan

-Sensei Arkadiusz Macura 1 Dan

-Senpai Julia Szczesio 3 Kyu

-Katarzyna Stolińska