Zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet

W dniu 16 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Sosnowieckiego Klubu Karate dbyło się uroczyste zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Kurs zorganizowany przez SKK i przy wsparciu KMP oraz Urzędu Miejskiego w Sosnowcu objął swoim patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca.

Pamiątkowe dyplomy ukończenia szkolenia wręczał uczestniczkom Prezes Sosnowieckiego Klubu Karate Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 Dan. W zakończeniu uczestniczyli również prowadzący zajęcia Przemysław Faryna i Sławomir Buksakowski, podinspektor Dariusz Panas oraz rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pani Sylwia Łabaj, która jednocześnie koordynowała całość projektu z ramienia policji.

Od 12 października mieszkanki Sosnowca i okolic miały okazję uczestniczenia w specjalistycznym kursie samoobrony dla kobiet. Składający się z pięciu zajęć kurs cieszył się wśród pań ogromnym zainteresowaniem. Na pierwszych zajęciach zjawiło się około 100 pań chętnych do poznania podstaw samoobrony i zasad zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Sosnowiecki Klub Karate jako organizator przedsięwzięcia, zadbal o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się tylko do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również inne kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były to m. in. zagadnienia dotyczące przemocy domowej, handlu ludźmi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej. W ramach zajęć przeprowadzono szkolenia pod fachowym okiem specjalistów z poszczególnych dziedzin.

Szkolenie, jak i zakres poruszonej tematyki, zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestniczki.

Dziękujemy za tak liczną grupę zaineterespwanych i czynny udział w zajęciach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.