Zajęcia samoobrony dla kobiet w SKKW sobotę 12 października 2013 odbyły się pierwsze zajęcia kursu samoobrony dla kobiet organizowanego przez nasz klub pod Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca i przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Komendy Miejskiej Policji.

W imieniu pomysłodawcy i prezesa SKK Eugeniusza Dadzibuga uczestniczki kursu przywitał Maciej Walczyński. Przedstawiciel Policji, podinspektor Dariusz Panas poprowadził część teoretyczną spotkania związaną z tematem bezpieczeństwa. W ramach wykładu wyjaśniał jakich zachowań unikać żeby nie zostać ofiarą napadu, jak się bronić oraz jak postępować po napadzie.

Samoobrona, to niezwykle praktyczna umiejętność podnosząca nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i pewność siebie. Umiejętność samoobrony umożliwi nam skuteczną reakcję w sytuacji zagrożenia. Dlatego też wyszliśmy naprzeciw zapotrzebowaniu i zorganizowaliśmy kurs samoobrony dla kobiet, żeby mogły poznać podstawowe zagadnienia związane z tym tematem oraz kilka skutecznych technik umożliwiających poradzenie sobie w najczęściej przytrafiających się sytuacjach.

Nasza inicjatywa, kursu dla pań, okazała się niezwykle trafną. Na pierwszych zajęciach pojawiło się około 100 kobiet, podekscytowanych możliwością opanowania technik, które pozwolą im poczuć się bezpieczniej i pewniej.

Zajęcia były prowadzone przez instruktorów Sosnowieckiego Klubu Karate – Przemysława Farynę, Sławomira Buksakowskiego oraz Macieja Walczyńkiego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim paniom, które zjawiły się na kursie i zachęcamy do dalszego, tak licznego uczestnictwa w kolejnych zajęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii