Zimowa Akademia Karate 2010Wraz z końcem ferii Sosnowiecki Klub Karate podsumował tegoroczną Zimową Akademię Karate Kyokushin, która trwała od 15 do 25 lutego 2010. Tradycyjnie cieszyła się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców Sosnowca. Najmłodsi pznawali podstawowe elementy karate, uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych, a starsi mieli okazję spróbować swoich sił w bardziej skomplikowanych ćwiczeniach. Zajecia odbywały się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy w dojo przy ul. Andersa 1 A. Prowadził je sam mistrz – shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan. Ponadto przez trzy dni można było skorzystać z krytej pływalni mieszczącej się w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego.

W pierwszym tygodzniu Akademii liczna część uczestników wzięła udział w obozie sportowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

23 lutego uczestnicy Zimowej Akademii stawili się w kinie Cinema City, gdzie młodsi obejrzeli bajkę pt; „Planeta 51″, a starsi polską komedię „Randka w ciemno”

25 lutego SKK zorganizował wyjazd na jednodniową wycieczkę na Równicę, gdzie odwiedzili Planetarium, w którym za pomocą interaktywnej projekcji uczestnicy zobaczyli film pokazujący jak w kosmosie powstają czarne dziury, wycieczkowicze świetnie bawili się na torze saneczkowym typu rollercoaster, na koniec przy ognisku piekli kiełbaski.

W piątek 26 lutego uczestnicy wypełnili salę w dojo, aby wziąć udział w ostatnim treningu Zimowej Akademii Karate 2010. Podczas jej uroczystego zakończenia wszystkimm uczestnikom rozdano suweniry.

W organizacji tych zimowych zajęć pomógł Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM w Sosnowcu oraz MOSiR Sosnowiec.